Почетна > Новости > На Машинском факултету УНИБЛ одржана радионица у оквиру Erasmus+ пројекта ENERGET

На Машинском факултету УНИБЛ одржана радионица у оквиру Erasmus+ пројекта ENERGET

На Машинском факултету Универзитета у Бањој Луци, 22. и 23. маја 2026. године, одржана је радионица „Internal Review & Pilot Testing” у оквиру Erasmus+ пројекта ENERGET (Empowering Next-gen Energy leadeRs for a Green Energy Transition). На Машинском факултету овај пројекат реализује Катедра за термотехнику.

Током првог дана радионице окупљени су представници партнерских институција, заинтересованих страна и учесници из различитих сектора, који су дискутовали о темама енергетских заједница, зелене енергетске транзиције и развоја интердисциплинарног мастер курса посвећеног одрживим енергетским системима и активној улози грађана у процесу енергетске транзиције.

Посебан фокус радионице био је на представљању развијених наставних материјала и прикупљању повратних информација о њиховој релевантности, практичној примјенљивости и усклађености са потребама тржишта рада и савременим изазовима у области енергетике.

Другог дана одржан је радни састанак пројектних партнера, током којег су дефинисане наредне активности у оквиру пројекта, договорени даљи кораци у развоју мастер курса, као и активности везане за дисеминацију, умрежавање и јачање капацитета.

У реализацији пројекта ENERGET учествују:

Машински факултет Универзитета у Бањој Луци један је од партнера на пројекту, а активности које се реализују у оквиру ENERGET пројекта имају за циљ подршку зеленој енергетској транзицији кроз унапређење високог образовања и развој савремених студијских програма из области одрживе енергије и енергетских заједницa.

 

Подијели: